Ana Sayfa Spor 4 Nisan 2023 30 Görüntüleme

TFF, Futbol Akademileri Projesi Kapsamında Double Pass ile İşbirliği Protokolü İmzaladı

Türkiye Futbol Federasyonu, Futbol Akademileri Projesi kapsamında Belçika merkezli yetenek geliştirme ve oyuncu potansiyeli optimize etme üzerine uzmanlaşmış Double Pass firmasıyla işbirliği protokolü imzaladı.

TFF Hasan Doğan Ulusal Ekipler Kamp ve Eğitim Tesisleri Orhan Latife Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen imza merasimine Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi, Ulusal Ekiplerden Sorumlu TFF İdare Şurası Üyesi Hamit Altıntop, Double Pass Genel Müdürü Koen Put ve Futbol Yöneticisi Hans Vander Elst katıldı. TFF İdare Heyeti Üyeleri Müslüm Özmen, Ali Düşmez, İdil Karademirlidağ Suher, Volkan Can ve Murat Şahin ile Futbol Gelişim Yöneticisi Oğuz Çetin ile akademi antrenörleri de merasimde yer aldı.  

TFF Lideri Büyükekşi: “Kalıcı muvaffakiyet istiyorsak, bir futbol ekosistemi yaratmak zorundayız”

TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, merasimde yaptığı konuşmada Futbol Akademilerinin ehemmiyetine değindi. Lider Büyükekşi, “Ekosistem bir etrafın karşılıklı münasebetleri sonucu meydana gelen ve süreklilik gösteren bir sistemdir. Burada her bireyin ya da aktörün kendi rolü vardır. Kalıcı ve istikrarlı muvaffakiyet istiyorsak, meselesiz ve sonuç odaklı işleyen, sürdürülebilir bir futbol ekosistemi yaratmak zorundayız. TFF olarak bizim rolümüz; Futbol Akademileri Projesini sağlam bir tabana oturtmak, uygulanmasını ve denetlenmesini sağlamak. Kulüplerin rolü ise; bu projeyi içselleştirip gerekli altyapı yatırımlarını yapmak. Ortak gayemiz; sürdürülebilir ve istikrarlı muvaffakiyetler elde etmek.” dedi.

“Projemiz hem alt yapı, hem sportif muvaffakiyet, hem de finansal açıdan gereksinimleri karşılıyor”

Kulüplerin ekonomik olarak sıkıntı durumda olduğunu belirten TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, “Kulüplerimizin borçları 25 milyar TL’ye yakın. Faizi ile birlikte bu iki katına çıkıyor. Futbol Akademileri projemiz, işte bu yüzden çok kritik ehemmiyete sahip. Hem alt yapıda, hem sportif başarıda, hem de finansal açıdan muhtaçlıkları karşılıyor. Hepimiz şunu çok âlâ biliyoruz: Büyük paralar harcayarak gerçekleştirilen futbolcu transferleri uzun vadeli kazanımlar sağlamıyor. Yalnızca, süreksiz ve kısıtlı muvaffakiyetler elde edilmesini sağlıyor. Bunun yerine kulüplerimizin kendi altyapılarına kaynak ayırmalarını ve onları geliştirmeleri gerekiyor. Zira genele yayılan istikrarlı muvaffakiyetleri ve sürdürülebilirliği lakin bu biçimde yakalayabiliriz. Altyapı akademilerinden yetişen futbolcuların öncelikle kendi kulüplerinin A ekibine yükselmelerini, bir sonraki adımda da yurt dışına transfer olmalarını istiyoruz. Altyapılarımızın her yıl kulüplerimizin A ekiplerine en az iki futbolcu vermesini bekliyoruz. Ulusal Ekibimizin başarısı da bu projenin sağlıklı yürüyüşüne bağlı. Ulusal Ekiplerimize her yaş kategorisi için oyuncu havuzu oluşmasını hedefliyoruz. Bu sayede hem Türk futbolunun prestijini ve marka bedelini artırmak mümkün olacak. Hem de kulüplerimize değerli bir gelir yaratacağız.” diye konuştu.

 “Türkiye’nin Altyapı Akademileri Modeli’ni geliştirmek için yurtiçi ve yurtdışı ziyaretlerimiz sürecek”

TFF olarak Futbol Akademileri Projesi kapsamında bugüne kadar yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi veren Lider Büyükekşi, “Futbol akademileri projemiz kapsamında bugüne kadar hem yurtiçi hem yurtdışı birçok ziyaret gerçekleştirdik. Ülkemizde Trabzonspor, Trabzon 1461, Altınordu, Antalyaspor, Giresunspor, Başakşehir, Alanyaspor, Galatasaray, Beşiktaş üzere kulüplerimizi ziyaret ettik. Altyapı tesislerini inceledik ve görüş alışverişlerinde bulunduk. Yurtdışında da Kulüpler Birliği Vakfı tarafından belirlenen temsilcilerin de iştirakiyle Ocak ayında Hollanda Futbol Federasyonu, Belçika Futbol Federasyonu, Hollanda ve Belçika Ulusal Kadro Tesisleri ile AFC Ajax, AZ Alkmaar, KVC Westerlo, KRC Genk kulüplerine ziyaretler gerçekleştirdik. Şubat ayında yaşadığımız sarsıntı felaketi nedeniyle orta verdiğimiz ziyaretlerimiz önümüzdeki periyotta devam edecek. Tüm bu ziyaretlerimizin maksadı Türkiye’nin Altyapı Akademileri Modeli’ni geliştirmekti. Hangi ülkeden hangi kadrodan neyi alabiliriz, hangisi bizim için uygun ve uyumlu olur, kalıcı muvaffakiyet için projemize neler katmalıyız, araştırmak ve öğrenmek için… KPMG ile birlikte sürdürdüğümüz strateji çalıştaylarımızda 13 Mart 2023 tarihinde Altyapı ve Akademi Çalışma Kümesi toplantısını gerçekleştirdik. Kıymetli ipuçları edindik ve tekliflerin tamamını titizlikle inceledik. Böylesine değerli bir projeyi hayata geçirirken yapılan her uyarıyı, beyan edilen her görüşü dikkate alarak ilerlediğimize emin olabilirsiniz.” tabirlerini kullandı.

“Böylesine kıymetli bir projede yanılgı lüksümüz yok, dünyadaki en uzman iş ortaklarından birini seçtik”

Double Pass ile yapılan işbirliği protokolü ile Futbol Akademileri Projesi kapsamında dev bir adım attıklarını vurgulayan TFF Lideri Büyükekşi, “Türk futbolunda genç oyuncu gelişimini memleketler arası standartlarda, sağlıklı ve sürdürülebilir bir ‘Akademi Modeli’yle oluşturmak ismine Double Pass firması ile işbirliği protokolünü sizlerin huzurunda imzalayacağız. Böylesine kıymetli bir projede yanılgı yapma lüksümüz yok. Doğal olarak dünyadaki en uzman iş ortaklarından biri ile ilerlemeyi seçtik. Double Pass; FIFA, UEFA ve çeşitli ülke federasyonlarıyla yürüttüğü eğitim ve denetleme çalışmalarıyla dünya çapında kendini ispat etmiş bir firma. Yetenek geliştirme ve oyuncu potansiyelini optimize etme konusunda 20 yılı aşkın deneyime sahip bir şirket. FIFA’nın muteber danışmanı olarak, 6 kıtada 1000 kulüpten oluşan 30 federasyona, dünya çapında ise 35 federasyon ve lige bağlı toplam 1500 kulübe kapsamlı denetleme, eğitim ve danışmanlık hizmetleri veriyor. Premier League, Bundesliga, US Soccer, J-League, DBU, Flamengo, Hertha Berlin, SC Internacional, FC Copenhagen ve daha pek çok saygın kuruluşla birlikte çalışmalar gerçekleştirmiş. Bundan sonra bu tecrübelerini ve uzmanlıklarını Türk futbolunun geleceği için kullanacaklar. Sizlerin huzurunda kendilerini tebrik ediyor, işbirliğimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Başkan Büyükekşi, Double Pass ile yapılan işbirliğinin kapsamı hakkında bilgiler verdi

Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi, Double Pass ile birlikte gerçekleştirilecek projenin kapsamı hakkında şu bilgileri paylaştı: “Projemiz kapsamında öncelikle; yaş kümelerine özel kriterleri taşıyan antrenörler seçilecek. Seçilen antrenörlerin eğitimleri ve değerlendirmeleri yapılacak. Eğitim sürecini muvaffakiyetle tamamlayan antrenörler kulüplerinde ilgili yaş kümelerinde uzman antrenör olarak görevlendirilecek. Kulüplerde gerçek manada futbol akademileri kurulacak ve 6 ay müddet ile bu antrenörlerin fiyatları TFF tarafından karşılanacak. Akademiler TFF tarafından denetlenecek ve takviye sistemleri denetleme sonuçlarına nazaran işletilecek.

Antrenörler;

  • U6-U9 Akademi Öncesi Basamak,
  • U10-U12 Temel Evre,
  • U13-U15 Gençlik Gelişim Basamağı,
  • U16-U19 Profesyonel Gelişim Kademesi üzere yaş kümelerine özel eğitim alan ve eğitim veren uzman profesyonellerden oluşacak.

Belirli kriterlere nazaran seçilecek antrenörler kendi ilgili yaş kümelerine nazaran eğitim alacaklar.  Bu eğitimler; yüz yüze ve online yüz yüze eğitimlerden ve online içerik paylaşımlarından oluşacak.

İlk yüz yüze eğitimler;

  • U6-U9 ve U10-U12 yaş kümesinde her kulüpten 2 antrenörün iştirakiyle 6-7 Nisan tarihlerinde,
  • U13-U15 ve U16-U19 yaş kümesinde ise her kulüpten 3 antrenörün iştirakiyle 4-5 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Diğer yüz yüze eğitimler Mayıs, Haziran, Ağustos ve Eylül aylarında yapılacak. Eğitimlerini tamamlayan antrenörler eğitimini aldıkları yaş kümelerine nazaran çocuklarımıza ve gençlerimize eğitimler verecekler. Böylelikle sistem sürdürülebilir bir formda işlemiş olacak.”

 “Kulüplerimizle B Ekibi uygulaması için istişarelerimizi sürdürüyoruz”

Gelecek dönem Üstün Lig Kulüplerine; 2024-2025 sezonunda ise TFF 1. Lig kulüplerine Akademi mecburiliği getirilmesiyle ilgili İdare Heyeti kararı aldıklarını hatırlatan Futbol Federasyonu Lideri Büyükekşi kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Bugün de aldığımız bu kararı kulüplerimize bildiri edeceğiz. Futbol Akademilerinin finansmanında Hazine ve Maliye Bakanlığımız ilgili kanunu değiştirerek kulüplerimize stopaj iadelerini altyapı için kullanma zaruriliği getirdi. Bu sayede kulüplerimiz ek bir yükümlülüğe girmeden hem altyapılarını finanse edebilecek hem de altyapı spor eğitim tesisleri inşa edebilecekler. Kulüplerimize bu türlü hoş bir imkân tanıyarak Türk futbolunun gelişmesine büyük bir takviye veren, başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Hazine ve Maliye Bakanımız ile Gençlik ve Spor Bakanımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Başka taraftan, genç futbolcu gelişimi kapsamında; gerek Muhteşem Lig kulüplerimizle gerekse 3. Lig kulüplerimizle B Grubu uygulaması için istişarelerimizi sürdürüyoruz.”

“Camiamızın tüm paydaşlarını Türk Futbolunun geleceğini istikrarlı ve kalıcı bir muvaffakiyete taşımaya davet ediyoruz”

Futbol Akademileri Projesi ile çıktıkları bu yolda Türk futbolun tüm paydaşlarının birlik ve beraberlik içinde ortak bir hedef için çalışacaklarından emin olduğunu vurgulayan Büyükekşi, “Şanlı Cumhuriyetimizin ve Federasyonumuzun 100. Kuruluş Yıl Dönümünde tüm topluluğumuzu Türk Futbolunun geleceğini istikrarlı ve kalıcı bir muvaffakiyete taşımaya davet ediyoruz. Bu değerli projeye katkı sağlayacak tüm paydaşlarımıza ve Double Pass firmasına teşekkür ediyorum. Bu işbirliğinin ve Futbol Akademileri Projemizin hayırlara vesile olmasını diliyorum.” kelamlarıyla konuşmasını noktaladı.

Double Pass Genel Müdürü Put: “Bu proje uzun vadeli, istikrarlı ve sürdürülebilir bir proje olacak”

Double Pass Genel Müdürü Koen Put ise Türkiye Futbol Federasyonu ve TFF Lideri Mehmet Büyükekşi’ye Türk futbolu için böylesine değerli bir projeyi yürütme ve uygulama vazifesini Double Pass’e verme güvenini gösterdiği için teşekkür ederek, “Sayın Başkan ve takımını gösterdikleri efor için de tebrik etmek istiyorum. Son aylarda Türk futbolunu geliştirmek için hem farklı hususlarda ve hem de akademi sistemini geliştirmek için büyük bir gayret sarf ediyorlar. TFF ile birlikte yürüteceğimiz Akademi Projesi uzun vadeli, istikrarlı ve sürdürülebilir bir proje olacak. 20 yıllık deneyimimiz ve uzmanlığımız, sahip olduğumuz uzman ve başarılı takım ile Türkiye’nin büyük başarısına katkıda bulunacağımızdan emin olun.” tabirlerini kullandı.

Hamit Altıntop: “Türk futbolunun geleceğine ışık tutmak için çıktığımız yolda kıymetli bir adım daha atıyoruz”

İmza merasiminde konuşan Ulusal Kadrolardan Sorumlu TFF İdare Şurası Üyesi Hamit Altıntop Türk Futbolunun geleceğine ışık tutmak, muvaffakiyetleri kalıcı ve sürdürülebilir hale getirmek için çıktıkları yolda değerli bir adım daha atıyor olmanın haklı gururunu yaşadıklarını vurguladı. Hamit Altıntop, “Sabır, azim ve daima çalışma gerektiren işimizi hakkıyla yapabilmek için daima birlikte emek veriyoruz. Profesyonel futbolcu gelişiminin çocuk yaşta başlatılması gereken önemli bir iş olduğu şuuru ile Belçika’nın alanında uzman kuruluşu Double Pass ile işbirliğine gidiyoruz. Biliyoruz ki profesyonel futbolcu gelişimi her yaş kümesine özel çalışmaların yapılması gereken ve uzmanlık gerektiren bir iş. Futbolcunun çocuk yaştan itibaren fizikî, zihinsel gelişimi ve güçlenmesi için, teknik, taktik maharetlerinin katlanarak arttırılması için yaşına özel çalışmalar yapılması gerekiyor. Bunun birinci adımı da antrenörlerin yaş kategorilerine nazaran uzmanlaşması. Double Pass ile işbirliğimiz öncelikle antrenörlerimizin yaş kategorilerine nazaran uzmanlaşmasını sağlayacak. Bu vizyon ile önümüzü açan Türkiye Futbol Federasyonu Liderimiz Sayın Mehmet Büyükekşi’ye teşekkür ederim.” dedi.

“Çocuklarımızın, gençlerimizin evvel düzgün birer insan, sonra yeterli birer sportmen olması böylelikle Ulusal Gruplarımıza, kulüp kadrolarımıza katkı sağlaması ve başarılı olmaları için sabırla ve inançla çalışmaya devam edeceğiz” diyen Hamit Altıntop konuşmasını “Türkiye Futbol Federasyonu ile Double Pass kuruluşunun bu manalı ve kıymetli işbirliğinin Türk Futboluna önemli kazanımlar ve katkılar sağlamasını diliyorum” kelamlarıyla tamamladı. 

Double Pass Futbol Yöneticisi Elst: “Çok güçlü bir sistem oluşturmak için buradayız”

Double Pass Futbol Yöneticisi Hans Vander Elst, şirket olarak Türkiye Futbol Federasyonu ile işbirliği yapmaktan büyük onur duyduklarını tabir ederek, “Bir müddettir yeni projemizi ve Türkiye’de yetenek geliştirmeyi konuşuyoruz. Her gün genç futbolcularla çalışmak zorundayız. Tüm antrenörleri bir ortaya getireceğiz. Çok güçlü bir sistem oluşturacağız. Tam olarak bunun için buradayız. Çok çalışacağımızın ve başarılı olacağımızın kelamını veriyorum. Daha fazla eğitilmiş oyuncu göreceksiniz. Daha genç ekipler olacak. Genç oyuncular daha fazla müddet alacak. Yetenek geliştireceğiz. Bu 4 yıllık projede başarılı olacağız. Bu proje Türk futbolunun geleceği için çok önemli.” diye konuştu.

Konuşmaların akabinde TFF ile Double Pass ortasında işbirliği protokolü imzalandı. TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, Double Pass Genel Müdürü Koen Put ve Futbol Yöneticisi Hans Vander Elst’e sırtında Double Pass yazan Ulusal Kadro forması takdim etti. Daha sonra iştirakçiler ile birlikte toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

instagram takipçi satın al
turkhacks.com hacker forumu warez forum muğla escort escort fethiye escort bodrum escort marmaris izmir escort gaziantep escort bayan gaziantep escort deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler istanbul escort mersin escort eryaman escort
Manavgat Escort https://www.turkcasino.net/ tokat escort cheapest viagra cheapest viagra