Ana Sayfa Spor 26 Nisan 2023 62 Görüntüleme

Türk Telekom ve TFF’den eSüper Lig için güç birliği

  • Türk Telekom, dijital dönüşümdeki öncü rolü ile eFutbol ekosistemine ve Türk futbolunun gelişimine takviye veriyor. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Türk Telekom ortasında imzalanan muahede kapsamında Türk Telekom, eSüper Lig’in isim sponsoru ve resmi yayıncısı oldu. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen ve Harika Lig’de gayret eden 17 kadronun yer aldığı eSüper Lig’e Türk Telekom’un ismi verildi. Türk Telekom eSüper Lig’deki maçlar Türk Telekom’un TV platformu Tivibu’daki Tivibuspor kanallarından canlı yayınlanacak. 

 

  • Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi, “Federasyon olarak nasıl ki hem erkek hem de bayan futbolunda sürdürülebilir muvaffakiyetler elde etmeyi hedefliyoruz eFutbol alanında da hedefimiz; hem Ulusal Grubumuzun hem de kulüp gruplarımızın bu kategoride seçkin ülkeler ortasında yer almasını sağlamak olacaktır” dedi.

 

  • Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “Türkiye’nin dijitalleşmesi seyahatindeki vizyonumuzu sağlıktan eğitime, kültür sanattan spora kadar birçok alanda hayata geçiriyoruz. Sporun gelişimi ve geniş kitlelere ulaşması için uzun yıllardır farklı kısımlarda sunduğumuz dayanağı, giderek daha büyük kitleleri peşinden sürüklediğini gördüğümüz eFutbol ekosisteminin gelişimi için sunmaktan büyük heyecan duyuyoruz” dedi.

 

Türkiye’de spora ve atlete dayanağını sürdüren Türk Telekom, dijital dönüşümdeki öncü rolü ve bedel üreten anlayışı ile eFutbol’un geleceğine de yatırım yapıyor. Türk Telekom, dijital tecrübenin değerli bir modülü hâline gelen oyun ekosistemine takviyesinin bir adımı olarak, Türkiye Futbol Federasyonu ile değerli bir iş birliğine imza attı.  Anlaşma kapsamında Türk Telekom, Türkiye Futbol Federasyonu’nun düzenlediği ve Spor Toto Harika Lig ekiplerinin yer aldığı eSüper Lig’in 2 dönem boyunca isim sponsoru ve Türk Telekom’un TV platformu Tivibuspor ile resmi yayıncısı oldu. Türk Telekom eSüper Lig’deki maçlar, birçok yeniliği izleyicilerle tanıştıran Türk Telekom’un TV platformu Tivibu’daki Tivibuspor kanallarında, eFutbolseverler ile buluşacak.

TFF Lideri Büyükekşi: “Çağımızın en çok ve en süratli gelişme gösteren spor kolu olan eFutbol’u federasyon olarak çok önemsiyoruz”

TFF’nin Riva Hasan Doğan Ulusal Gruplar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirilen imza merasiminde konuşan Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi, Futbol Federasyonu olarak vazifeye geldikleri birinci günden bu yana çağın olmazsa olması dijitalleşme ve teknolojik gelişmeleri Türk futbolunun faydasına kullanmak için hareket ettiklerini belirterek, “Yönetim Heyeti olarak bu alanlarda kıymetli adımlar attık ve birçok projeyi uygulamaya koyduk. Avrupa’nın en genç nüfusuna sahip ülkesi olarak bilhassa dijital alandaki yenilikler ve gelişmeler bizi de çok yakından ilgilendiriyor. Bu kapsamda çağımızın en çok ve en süratli gelişme gösteren spor kolu olan eFutbol’u federasyon olarak çok önemsiyoruz” tabirlerini kullandı. 

eFutbol’un dünyada her geçen gün sayısı artan milyonlarca oyuncu ve izleyici kitlesine ulaşan bir spor kolu haline geldiğini kaydeden Büyükekşi kelamlarını şöyle sürdürdü: eFutbol birebir vakitte ekonomik olarak da büyük bir hacme sahip. Bilgilere baktığımız da 2022 yılında dünyada 1,1 milyar PC oyuncusu ve 611 milyon konsol oyuncusu bulunuyor. Yeniden tıpkı yıl dataları baz alındığında dünyada PC ve konsol pazar büyüklüğü 92,3 milyar dolar. Bu pazar harcamalarının 38,2 milyar doları PC oyuncuları harcamalarını yansıtırken, konsollarda 51,8 milyar dolarlık bir harcama mevcut. Ülkemizin de yer aldığı Avrupa pazarı 24,3 milyar dolar ile dünya oyun piyasasının yüzde 26’sını oluşturuyor. Ülkemizde ise 2022 prestijiyle oyuncu sayısı 42 milyonun üzerine çıkmış durumda. Toplam oyuncu hasılatı ise taşınabilir, PC ve konsol olmak üzere 1,2 milyar dolar civarında” diye konuştu.

“Türkiye’de bir birincisi gerçekleştirerek Üstün Lig kulüplerimizin eFutbol ekiplerinden oluşan eSüper Lig’i kurduk”

eFutbol alanında yaşanan heyecanı bu yıl Muhteşem Lig’e de taşıdıklarını belirten Büyükekşi, “Federasyon olarak Türkiye’de bir birincisi gerçekleştirerek Üstün Lig kulüplerimizin eFutbol kadrolarından oluşan eSüper Lig’i kurduk. Zelzele felaketi nedeniyle ligden çekilmek zorunda kalan Gaziantep FK ve Atakaş Hatayspor kulüplerimiz dışındaki 17 kulübümüzün gruplarının gayret ettiği Türkiye’nin birinci eSüper Lig’i 15 Mart’ta oynanan birinci hafta müsabakaları ile başladı. Böylelikle eSüper Lig, dünyanın en tanınan görüntü futbol oyunu olan, 1998 yılından bu yana her yıl EA Sports tarafından üretilen ve milyonlarca satılan FIFA serisinin en son versiyonu FIFA 23 üzerinden oynanan 20 resmi ligden biri oldu. Kurduğumuz eSüper Lig ile kulüplerimiz de büyük bir ekonomik hacme sahip olan eFutbol’dan kıymetli gelirler elde edecek duruma gelecek. 16. haftası tamamlanan eSüper Lig’imizde 128 maç oynandı. Toplamda 300 bine yakın tekil kişi tarafından izlenen ligimiz de izleyici sayısı her hafta katlanarak artıyor. eSüper Lig’de olağan dönem 13 Mayıs 2023 tarihinde son bulacak. Ligimizi birinci 4 sırada bitiren ekipler 30-31 Mayıs tarihlerinde yapılacak Büyük Final Aktifliğine kalırken, 5 ve 12. Ortasında bitiren 8 grup ise 23-24 Mayıs tarihinde oynanacak Play-Offlarda Büyük Finale kalmaya hak kazanacak 4 ekipten biri olmak için uğraş edecek. Öte yandan ligimizin şampiyonu ve ikincisi, 13-14 Haziran tarihlerinde oynanacak FIFA 23 Küresel Series Play-inlerine katılmaya hak kazanacak” dedi. 

“İki güçlü markanın bu iş birliğinin eSüper Lig’imizin daha süratli gelişmesine büyük tesir sağlayacağı inancındayım”

Türk Telekom ile imzalayacakları sponsorluk mutabakatı ile eSüper Lig’i daha güçlü hale getireceklerini vurgulayan Mehmet Büyükekşi, “Türk Telekom, eSüper Lig’in, Nisan-Mayıs 2023 ve Kasım-Mayıs 2024 dönemlerinde isim sponsoru olacak ve TV platformu olan Tivibu’daki Tivibuspor kanallarından eSüper Lig maç yayınlarını gerçekleştirecek. Ayrıyeten Türk Telekom iş birliğimiz müddetince hem nakdi ve hem de tanıtım ve alt yapı takviyesi sağlayacak. İki güçlü markanın bu iş birliğinin eSüper Lig’imizin daha süratli gelişmesine büyük tesir sağlayacağı inancındayım. Türk Telekom yetkilileri ve tüm çalışanlarına kıymetli takviyeleri için teşekkür ederken, muahedenin eSüper Lig’imiz için güzel ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” sözlerini kullandı.

Türk Telekom CEO’su Önal: “Sporu her alanda destekleyen ve birincilere imza atan bir marka olarak, eFutbol alanında da bir birincisi gerçekleştiriyoruz”

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “Türkiye Futbol Federasyonu ile yaptığımız mutabakat, dünyada süratle gelişen ve ülkemizde de büyük ilgi ile takip edilen Türkiye’deki eFutbol’u ileriye taşımak açısından çok değerli. Türk Telekom olarak, teknoloji ve dijital dönüşümdeki bilgi birikimimiz ile kıymet üreten anlayışımızla eSpor dünyasının beklentilerine ve gereksinimlerine katkı sağlayacak eser ve hizmetler geliştirirken, ekosistemi büyütecek ve geliştirecek iş birliklerini hayata geçirmek bizi keyifli ediyor. Bugüne kadar binden fazla tanınan PC ve Taşınabilir oyununu oyunseverler ile buluşturduğumuz dijital oyun platformumuz Playstore ile çeşitli oyunların paketlerini dünya ile tıpkı anda, uygun fiyat ve ödeme seçenekleri ile sunuyoruz. Geçtiğimiz sene hayata geçirdiğimiz GAMEON markamız ile oyun ekosistemini 360 derece sahipleniyor; oyun dünyasına yönelik turnuvalardan internet kampanyalarına kadar birçok fırsatı bu çatı altında bir ortaya getiriyoruz. Dijitalleşmenin her geçen gün kıymet kazandığı günümüzde Türkiye’nin dijitalleşmesi vizyonumuz kapsamında ülkemizin dört bir yanındaki fiber yatırımlarımızı aralıksız sürdürüyoruz. 2022 yıl sonu prestijiyle fiber ağımız 403 bin kilometreye ulaşırken, 81 vilayetimizde kullanıcılarımıza yüksek süratli internet paketleri sunuyoruz. Bu kapsamda Espor ve oyunseverler için de onların tüm gereksinimlerine karşılık verecek, bir cihan oluşturduk. Yıllardır sporu her alanda destekleyen bir marka olarak, VAR, Akıllı Stadyum Projeleri, taraftar paketleri ile ses getiren birincilere de imza attık. Ülkemizde bu yıl birinci kere düzenlenen eSüper Lig ile biz de bir defa daha bir birincinin gerçekleşmesinde rol alıyoruz. Taraftarlarına büyük bir heyecan yaşattığına inandığımız, TFF’nin düzenlediği ve Spor Toto Harika Lig kadrolarımızın yer aldığı eSüper Lig’inin isim sponsoru ve yayıncısı olduk. Birçok yeniliği izleyicilerle tanıştırdığımız TV platformumuz Tivibu ile Türk Telekom eSüper Lig’in resmi yayıncısı olmaktan büyük memnunluk duyuyoruz. Spor kanallarımız Tivibuspor ile birbirinden heyecanlı eFutbol müsabakalarını spor yayıncılığı alanındaki tecrübemizle ekranlara taşıyarak, sporseverle buluşturacağız. Bu süreçte başta Türkiye Futbol Federasyonu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Türk Telekom eSüper Lig’de çaba eden gruplara muvaffakiyetler diliyoruz” dedi.

17 ekibin iştirakiyle nefes kesen mücadele 

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından ve Kulüpler Birliği katkılarıyla düzenlenen Türk Telekom eSüper Lig’de 17 grup gayret ediyor. Türk Telekom eSüper Lig, futbol simülasyonu görüntü oyunu FIFA 23’te, Üstün Lig fikstürüne nazaran oynanırken, her grubun en az 1 koç ve 2 eSporcu ile temsil edildiği Türk Telekom eSüper Lig’de olağan dönem maçları çevrim içi oynanıyor. Play Off karşılaşmaları itibariyle Ultimate Mode üzerinden oynanacak ligde oyuncu yaş hududu ise 16 olarak belirlendi.   

Şampiyon Mayıs’ta aşikâr olacak

Türkiye’de birinci kere bu yıl resmi olarak düzenlenen Türk Telekom eSüper Lig’in şampiyonu Mayıs ayında oynanacak büyük finalle belirli olacak. Dünyanın en tanınan görüntü futbol oyunu olan FIFA serisinin en son versiyonu FIFA 23 üzerinden oynanacak olan Türk Telekom eSüper Lig, 20 resmi ligden biri olurken, maçlar sonucunda finale kalma başarısı gösteren finalistler FIFA Küresel Series’de Türkiye’yi temsil etme hakkı kazanacak.

Türkiye’de eSpor yayıncılığının ana adresi pozisyonunda olan Tivibu Spor, şimdiye kadar birçok tanınan karşılaşmayı canlı olarak yayınladı ve yayınlanmaya devam ediyor. Türk Telekom eSüper Lig maçları da yalnızca Tivibu Spor kanalları ve Tivibu Spor’un Twitch, YouTube hesapları aracılığıyla canlı olarak sporseverler ve oyun tutkunları ile buluşacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

hack forum hacker forumu warez forum gaziantep escort bayan gaziantep escort
escort izmit muğla escort hack forumbabilbet bahis forum bahis forumu fethiye escort casino siteleri deneme bonusu veren siteler bahis siteleri en güvenilir slot siteleri hack forum warez forum hack forum warez forum hack forum warez forum